ZAJĘCIA DODATKOWE

Nasze przedszkole proponuje zajęcia dodatkowo płatne m.in. z:

 

1. gimnastyki korekcyjnej - prowadzonej przez Panią Wiesławę Zwierzchowską Firma Magic Pencil.

 

Dzielimy się wiedzą powstałą z doświadczenia właścicielki oraz jej pasji do uczenia innych i dzielenia się pedagogicznym doświadczeniem. Przez wiele lat współpracowałam z czołowymi krajowymi firmami szkoleniowymi, wyższymi uczelniami, realizując m.in. projekty szkoleniowe na UKSW w Warszawie i w Europejskiej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie, prowadząc warsztaty i wykłady. W dalszym ciągu współpracuję z kilkoma z nich, ale rozpoczęłam także działalność na własną rękę. Od roku 2002 prowadzę ocenę wad postawy i ich korektę u dzieci przedszkolnych i szkolnych. Jako dyplomowany nauczyciel m.in. edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz oligofrenopedagogiki organizuję zajęcia gimnastyczne zgodnie z obowiązująca metodyką, a zauważone przeze mnie wady postawy w 100% znajdują potwierdzenie w diagnozie lekarskiej. Podczas zajęć w placówkach dokonuję oceny postawy, dobieram ćwiczenia dla poszczególnych dzieci, organizuję zajęcia pokazowe wtedy, gdy dzieci potrafią już wykonywać ćwiczenia oraz opracowuje zestawy ćwiczeń dla dzieci do wykorzystania w domach. Oceny wad postawy oraz prowadzenia zajęć korekcyjno-kompenacyjnych nauczyłam się na Politechnice Wrocławskiej w grupie dra. Wincentego Śliwy, wynalazcy Posturometru S – nieinwazyjnego urządzenia pomiarowo-diagnostycznego postawy ciała.

Akademia Małych Artystów 

poniedziałek - piątek: 7:30 - 18:00

jarek.siwek@wp.pl

510-635-200

ul. Braci Wagów 1, 02-791 Warszawa

2. języka angielskiego rozszerzonego - projekt autorski Pani Kingi Zagórskiej - "Young Scientists" - dla dzieci starszych, które chcą poszerzać swoją wiedzę.

 

Program zajęć małego naukowca to niezwykle różnorodny materiał dydaktyczny, obejmujący w praktyce wiedzę z przyrody, chemii, techniki oraz fizyki.
Na zajęciach dziecko będzie mogło znaleźć odpowiedź na trudne dla niego pytania takie, jak:
„Co przyciąga magnes?; Co pływa, a co tonie?; Dlaczego herbata zmienia swój kolor gdy dodamy do niej cytryny?; Skąd pojawia się wiatr?; Jak zrobić tornado w butelce?".
Ponadto dzieci będą mogły na zajęciach obserwować znikającą wodę, hodowlę kryształków,pienisty wulkan, oraz wiele innych ciekawych doświadczeń.
Eksperymenty dla dzieci to połączenie wspaniałej zabawy oraz dużej dawki wiedzy dostarczanej najmłodszym podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata, a to wszystko w naszym przedszkolu w języku angielskim!!!

Staramy się uczyć tak, aby nasi „absolwenci” mieli bogaty zasób słownictwa, potrafili samodzielnie konstruować proste zdania i zadawać pytania, oraz rozumieli bez większych problemów instrukcje i polecenia w języku angielskim.

A wszystko po to aby Zjednoczona Europa i cały Świat stały przed naszymi Dziećmi otworem.