O nas

Siedziba Przedszkola Niepublicznego "AKADEMIA MAŁYCH ARTYSTÓW" mieści się w spokojnej zacisznej dzielnicy Warszawy: Ursynów - Natolin, w pobliżu stacji metra Natolin.

Przedszkole znajduje się na parterze, ma osobne wejście i własny ogrodzony plac zabaw o pow. 360 m2.

Na powierzchni 150 m2 mieszczą się trzy sale: dla Maluszków, grupy średniej i Starszaków, specjalnie przystosowane dla dzieci toalety, oddzielne toalety dla personelu i zaplecze gastronomiczne.

Plac zabaw jest ogrodzony, oddalony od ulicy, z pięknymi drzewami, piaskownicą i zabawkami ogrodowymi.

W naszym przedszkolu wszystkie wychowawczynie to "Ciocie".

Aby zapewnić kameralną atmosferę i dobrą opiekę, przedszkole liczy tylko 3 grupy:
2-3 latków, 3-4 latków i 5-6 latków.
W grupie młodszej zawsze są 2 "Ciocie" - wychowawczynie.

Zajęcia są prowadzone zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wymogami i zaleceniami MENiS.

Wszystkie dzieci 5-letnie przed podjęciem nauki w szkole są diagnozowane pod kątem gotowości szkolnej.
Nasi Mali Artyści kończąc przedszkole są w pełni przygotowani na przygodę ze szkołą: edukacyjnie, emocjonalnie i społecznie.

Nasi absolwenci utrzymują z przedszkolem kontakt, często wracając z sentymentem, dlatego wiemy, że wszyscy doskonale poradzili sobie na dalszych szczeblach edukacji.

Opłata miesięczna za przedszkole od września 2020 r. wynosić będzie 1.200,00 zł -
w czesne wliczona jest opłata za całodzienne wyżywienie.

Nasze przedszkole to:

Program edukacyjny

Profil ukierunkowany na działania twórcze, artystyczne i językowe

Edukacja dwujęzyczna

Nauczyciele stosujący indywidualne podejście do dzieci

Życzliwy i otwarty na innowacje dyrektor przedszkola

Bardzo dobra współpraca rodziców z przedszkolem, zachęcająca rodziców do angażowania się w życie placówki

Świetne usytuowanie przedszkola

Perfekcyjnie dobrani i w pełni współgrający z koncepcją pracy przedszkola instruktorzy zajęć dodatkowych.

Akademia Małych Artystów

poniedziałek - piątek: 7:30 - 18:00

jarek.siwek@wp.pl

510-635-200

ul. Braci Wagów 1, 02-791 Warszawa

Przedszkole w roku szkolnym 2020/2021 będzie realizowało program wychowania przedszkolnego "Planeta dzieci" Metodą Dobrego Startu wg. prof. Marty Bogdanowicz, wydawnictwa WSiP.

W ramach podstawowego programu objętego czesnym miesięcznym prowadzone są następujące zajęcia:

1. kontakty z literaturą dziecięcą,

2. zajęcia rytmiczno-muzyczne - 2 x w tygodniu

• umuzykalnienie poprzez naukę piosenek, zabawy muzyczne, słuchanie muzyki

• kształcenie słuchu poprzez ćwiczenia prowadzone w formie zabaw

• taniec

• poznawanie wybranych zasad muzyki

• odkrywanie radości samodzielnego tworzenia muzyki

3. zajęcia plastyczne:

• malowanie, rysunek, lepienie i inne techniki plastyczne,

• opowiadania o sławnych malarzach, rzeźbiarzach,

4. zajęcia przyrodnicze:

• doświadczenia, obserwacje różnych zjawisk, itp.

5. zajęcia w j. angielskim - codziennie:

• gry i zabawy, nauka piosenek i wierszyków,

6. rozwijanie sprawności manualnych,

7. poznawanie pojęć matematycznych,

8. spotkania ze sztuką

• mini koncerty dla dzieci,

• przedstawienia,

• imprezy okolicznościowe,

9. grupowe zajęcia z logopedą.

Nasze przedszkole ma rozszerzony profil artystyczno - językowy.

Ogromną wagę przywiązujemy do wychowania poprzez sztukę - zajęcia muzyczne, plastyczne i teatralne. Prowadzone są one różnymi technikami. Zajęcia przebiegają tak, że dzieci uczą się podczas zabawy. Metodyka stosowana w naszym przedszkolu jest sprawdzona - daje świetne efekty wychowawcze i poznawcze. Należy do niej prowadzenie zajęć rozwijających poszczególne zdolności dziecka, np. umiejętności manualne.