O nas

Siedziba przedszkola AKADEMIA MAŁYCH ARTYSTÓW mieści się w spokojnej zacisznej dzielnicy Warszawy: Ursynów - Kabaty, w pobliżu stacji metra Natolin.

Przedszkole znajduje się na parterze, ma osobne wejście i własny plac zabaw.

Na powierzchni 150 m. mieszczą się trzy sale: dla Maluszków, grupy średniej i Starszaków , specjalnie przystosowane dla dzieci toalety, oddzielne toalety dla personelu i zaplecze gastronomiczne.

Plac zabaw jest ogrodzony, oddalony od ulicy, z pięknymi drzewami, nowymi huśtawkami, piaskownicą i zabawkami ogrodowymi.

W naszym przedszkolu wszystkie wychowawczynie to "ciocie".

Aby zapewnić kameralną atmosferę i dobrą opiekę, przedszkole liczy tylko 3 grupy:
2-3 latków, 3-4 latków i 5-6 latków.
W grupie młodszej zawsze są 2 "ciocie" - wychowawczynie.

OD MALUSZKA DO ZERÓWKI
W naszym przedszkolu prowadzimy "Zerówkę" - czyli zajęcia wynikające z obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci 5-letnich.

Zajęcia są prowadzone zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wymogami i zaleceniami MENiS.

Wszystkie dzieci 5-letnie przed podjęciem nauki w szkole są diagnozowane pod kątem gotowości szkolnej.
Nasi Mali Artyści kończąc przedszkole są w pełni przygotowani na przygodę ze szkołą: edukacyjnie, emocjonalnie i społecznie.

Nasi absolwenci utrzymują z przedszkolem kontakt, często wracając z sentymentem, dlatego wiemy, że wszyscy doskonale poradzili sobie na dalszych szczeblach edukacji.

WYŻYWIENIE W PRZEDSZKOLU
Przedszkole posiada własną, dostosowaną do żywienia dzieci kuchnię.

Posiłki są przygotowywane na miejscu, w przedszkolu przez doświadczoną i wykwalifikowaną kucharkę.
Serwujemy więc naszym przedszkolakom smaczne, zdrowe i domowe dania.

Całodzienne wyżywienie w naszym przedszkolu jest wliczone w czesne miesięczne.

Opłata miesięczna za przedszkole 990 zł

Nasze przedszkole to:

Program edukacyjny

Profil ukierunkowany na działania twórcze, artystyczne i językowe.

Edukacja dwujęzyczna

Nauczyciele stosujący indywidualne podejście do dzieci

Życzliwy i otwarty na innowacje dyrektor przedszkola

Bardzo dobra współpraca rodziców z przedszkolem, zachęcająca rodziców do angażowania się w życie placówki

Świetne usytuowanie przedszkola

Perfekcyjnie dobrani i w pełni współgrający z koncepcją pracy przedszkola instruktorzy zajęć dodatkowych.

Akademia Małych Artystów

Przedszkole w roku szkolnym 2019/2020 będzie realizowało program wychowania przedszkolnego"Kocham przedszkole" autorstwa Mirosławy Pleskot i Agnieszki Staszewski - Mieszek, wydawnictwa WSiP. Zajęcia dydaktyczne będą prowadzone na podstawie podręczników i kart pracy :"Przygoda z uśmiechem" - trzylatek, "Tropiciele" - trzylatek i "Tropiciele" - czterolatek.

W ramach podstawowego programu objętego czesnym miesięcznym prowadzone są następujące zajęcia:

1. kontakty z literaturą dziecięcą,

2. zajęcia rytmiczno-muzyczne - 2 x w tygodniu

• umuzykalnienie poprzez naukę piosenek, zabawy muzyczne, słuchanie muzyki

• kształcenie słuchu poprzez ćwiczenia prowadzone w formie zabaw

• taniec

• poznawanie wybranych zasad muzyki

• odkrywanie radości samodzielnego tworzenia muzyki

3. zajęcia plastyczne rozszerzone - 2 x w tygodniu

• malowanie, rysunek, lepienie, itp.,

• opowiadania o sławnych malarzach, rzeźbiarzach

4. zajęcia przyrodnicze,

5. zajęcia w j. angielskim - 2 x w tygodniu

• gry i zabawy, nauka piosenek i wierszyków

6. rozwijanie sprawności manualnych (zajęcia plastyczne i techniczne)

7. poznawanie pojęć matematycznych,

8. spotkania ze sztuką (1 x w miesiącu)

• mini koncerty dla dzieci,

• przedstawienia

• imprezy okolicznościowe

Nasze przedszkole ma rozszerzony profil artystyczno - językowy.

Ogromną wagę przywiązujemy do wychowania poprzez sztukę - zajęcia muzyczne, plastyczne i teatralne. Prowadzone są one różnymi technikami. Zajęcia przebiegają tak, że dzieci uczą się podczas zabawy. Metodyka stosowana w naszym przedszkolu jest sprawdzona - daje świetne efekty wychowawcze i poznawcze. Należy do niej prowadzenie zajęć rozwijających poszczególne zdolności dziecka, np. umiejętności manualne.