Adaptacja

Dla każdego dziecka opracowujemy indywidualny program adaptacyjny, mając na uwadze przede wszystkim jego dobro.

Dlatego zachęcamy rodziców do wcześniejszego zgłoszenia dziecka do przedszkola i udzielenia nam niezbędnych informacji, które przyczynią się do skuteczniejszej pomocy w adaptacji.

Sen

Po obiedzie dzieci odpoczywają.
Te, które chcą, lubią, potrzebują snu - mogą spać. Pozostałe mile spędzają czas na wyciszających zabawach z wychowawcą.

Imprezy Okolicznościowe

Oprócz tradycyjnych imprez t.j.:

• spotkanie z Mikołajem,

• Dzień Babci i Dziadka,

• Bal Karnawałowy.

Przygotowujemy co najmniej dwa przedstawienia rocznie dla Rodziców związane np. z Dniem Mamy i Taty czy Świętami Bożego Narodzenia.

Zdrowo się odżywiamy

Każdego dnia dzieci jedzą cztery smaczne posiłki:

• śniadanie o godz. 9.00

• obiad od godziny 12.00

• podwieczorek o godzinie 14.30

• II podwieczorek 16.00.

Napoje podajemy na każdą prośbę dziecka.

Dzieci jedzą tyle ile chcą zjeść. Dbamy o to, by jedzenie było dla dzieci przyjemnością, a nie przymusem (nie zmuszamy do jedzenia).

Zdrowie i dobre samopoczucie naszych Małych Artystów jest dla nas najważniejsze. Zależy nam więc na tym, aby siły do zabawy dostarczało im prawidłowo skomponowane jedzenie. Takie, które jest pełne niezbędnych witamin i innych składników odżywczych. Menu ułożone jest tak, aby dzieci były syte, szczęśliwe i pełne energii.

Przedszkole w roku szkolnym 2023/2024 realizuje program wychowania przedszkolnego "Świat w kolorach", wydawnictwa PWN.

W ramach czesnego prowadzone są następujące zajęcia:

1. zajęcia edukacyjne w grupach - codziennie,

2. grupowe zajęcia z logopedą,

3. zajęcia rytmiczno-muzyczne - 1 x w tygodniu prowadzone przez http://www.muzaki.pl/:

• umuzykalnienie poprzez naukę piosenek, zabawy muzyczne, słuchanie muzyki,

• poznawanie wybranych zasad muzyki,

• odkrywanie radości samodzielnego tworzenia muzyki,

4. zajęcia plastyczne:

• malowanie, rysunek, lepienie i inne techniki plastyczne,

5. zabawy sensoplastyczne,

6. doświadczenia, obserwacje różnych zjawisk, itp.,

7. zajęcia w j. angielskim - codziennie:

• gry i zabawy, nauka piosenek i wierszyków,

8. rozwijanie sprawności manualnych,

9. warsztaty podróżnicze - 1 x w miesiącu prowadzone przez https://poznajemyswiat.pl/,

10. zajęcia matematyczne - 2  w miesiącu prowadzone przez https://www.rozkminki.com/,

11. czytanie literatury dziecięcej,

12. spotkania ze sztuką:

• mini koncerty dla dzieci,

• przedstawienia,

• imprezy okolicznościowe.

przedszkole@akademiamalychartystow.edu.pl

poniedziałek - piątek: 7:30 - 18:00

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE

"AKADEMIA MAŁYCH ARTYSTÓW"

Profil ukierunkowany na działania twórcze, artystyczne i językowe

Nauczyciele stosujący indywidualne podejście do dzieci

Życzliwy i otwarty na innowacje dyrektor przedszkola

Bardzo dobra współpraca rodziców z przedszkolem, zachęcająca rodziców do angażowania się w życie placówki

Świetne usytuowanie przedszkola

Perfekcyjnie dobrani i w pełni współgrający z koncepcją pracy przedszkola instruktorzy zajęć dodatkowych.

Program edukacyjny

Nasze przedszkole to:

Siedziba Przedszkola Niepublicznego "AKADEMIA MAŁYCH ARTYSTÓW" mieści się w spokojnej zacisznej dzielnicy Warszawy: Ursynów - Natolin, w pobliżu stacji metra Natolin.

Przedszkole znajduje się na parterze, ma osobne wejście i własny ogrodzony plac zabaw o pow. 360 m2.

Na powierzchni 150 m2 mieszczą się trzy sale: dla Maluszków, grupy Średniej i Starszaków, specjalnie przystosowane dla dzieci toalety, oddzielne toalety dla personelu i zaplecze gastronomiczne.

Plac zabaw jest ogrodzony, oddalony od ulicy, z pięknymi drzewami, piaskownicą i zabawkami ogrodowymi.

W naszym przedszkolu wszystkie wychowawczynie to "Ciocie".

Aby zapewnić kameralną atmosferę i dobrą opiekę, przedszkole liczy tylko 3 grupy: 2,5-3,5 latków, 4 latków i 5 latków.
W grupie młodszej zawsze są 2 "Ciocie".

Zajęcia są prowadzone zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wymogami i zaleceniami MENiS.

Wszystkie dzieci 5-letnie przed podjęciem nauki w szkole są diagnozowane pod kątem gotowości szkolnej.
Nasi Mali Artyści kończąc przedszkole są w pełni przygotowani na przygodę ze szkołą: edukacyjnie, emocjonalnie i społecznie.

Nasi absolwenci utrzymują z przedszkolem kontakt, często wracając z sentymentem, dlatego wiemy, że wszyscy doskonale poradzili sobie na dalszych szczeblach edukacji.

Opłata miesięczna za przedszkole wynosi 1.500,00 zł - w czesne wliczona jest opłata za całodzienne wyżywienie. Nie pobieramy wpisowego.

Czesne za drugie i kolejne dziecko z danej rodziny w obniżonej kwocie.

Nasze przedszkole funkcjonuje już od ponad 21 lat i jest jednym
z najdłużej działających prywatnych przedszkoli na Ursynowie.