Język Angielski

Nasze przedszkole proponuje dualny system nauczania j. angielskiego:

 

1. gry i zabawy w języku angielskim - 2 x w tygodniu, dzieci młodsze po 30 min., starsze po 40 min.

 

2. zajęcia dodatkowe -1 x w tygodniu, dla dzieci starszych, które chcą poszerzać swoją wiedzę.

 

Program nauczania języka angielskiego oparty jest na zestawie podręczników wydawnictwo LONGMAN i MACMILLAN, zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Dwujęzyczność w Przedszkolu Akademia Małych Artystów jest odpowiedzią na potrzeby Rodziców, którzy chcieliby aby ich dzieci zaczynały przygodę z językiem angielskim już od najmłodszych lat, ponieważ jak powszechnie wiadomo umysł dziecka chłonie wiedzę jak gąbka.

 

Nauka języka angielskiego w naszym Przedszkolu przebiega w naturalny sposób podczas różnorodnych gier i zabaw oraz zwykłych, codziennych sytuacji. Dzięki temu dzieci są „zanurzone” w języku obcym i traktują go jako część ich codziennego œświata, który znają i jest im bliski.

 

Podstawą zajęć z języka angielskiego są następujące programy nauczania:

 

1.Super Simple Songs.

2.Captain Jack 2 / Show and Tell starter – kompleksowy program dla dzieci 3-letnich.

3.Show and Tell 2 – kompleksowy program dla dzieci 4-5 letnich.

4.Super Simple Phonics – metoda fonetyczna przygotowująca dzieci do nauki czytania i pisania.

5.Projekty kulturowe np.: Halloween, Christmas, Easter, Valentine’s Day itp.

 

Program nauczania podzielony jest na cotygodniowe bloki tematyczne odpowiednio dopasowane do poszczególnej grupy wiekowej i jej poziomu zaawansowania.

 

Realizacja programu odbywa się poprzez udział w zajęciach i zabawach dydaktycznych, zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Program ten zawiera także elementy matematyki. Głównym celem tych zajęć jest pokazanie, że matematyka to nie tylko nauka liczenia, ale także przygotowanie dzieci do posługiwania się pojęciami matematycznymi zarówno w języku polskim jak i w angielskim.

 

 

 

J. ANGIELSKI DODATKOWY

Projekt autorski Pani Kingi Zagórskiej -"Young Scientists"
 

 

W roku szkolnym 2019/2020 w ramach zajęć dodatkowych z języka angielskiego pragniemy Państwu zaoferować nietypowe zajęcia autorskie „Young Scientists”, które będą prowadzone w naszym Przedszkolu przez panią Kingę Zagórską.
Program zajęć małego naukowca to niezwykle różnorodny materiał dydaktyczny, obejmujący w praktyce wiedzę z przyrody, chemii, techniki oraz fizyki.
Na zajęciach dziecko będzie mogło znaleźć odpowiedź na trudne dla niego pytania takie jak:
„Co przyciąga magnes?; Co pływa, a co tonie?; Dlaczego herbata zmienia swój kolor gdy dodamy do niej cytryny?; Skąd pojawia się wiatr?”: Jak zrobić tornado w butelce?".
Ponadto dzieci będą mogły na zajęciach obserwować znikającą wodę, hodowlę kryształków,pienisty wulkan,oraz wiele innych ciekawych doświadczeń.
Eksperymenty dla dzieci to połączenie wspaniałej zabawy oraz dużej dawki wiedzy dostarczanej najmłodszym podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata, a to wszystko w naszym przedszkolu w języku angielskim !!!

Staramy się uczyć tak, aby nasi „"absolwenci”" mieli bogaty zasób słownictwa, potrafili samodzielnie konstruować proste zdania i zadawać pytania, oraz rozumieli bez większych problemów instrukcje i polecenia w języku angielskim.


A wszystko po to aby Zjednoczona Europa i cały Świat stały przed naszymi Dziećmi otworem.

 Akademia Małych Artystów